Как выбрать детские качели

Якщо Ви вибираєте гойдалки, спочатку потрібно визначити, який тип Вам потрібен. Всього існує 4 види дитячих гойдалок:

 • Підвісні.
 • Підлогові.
 • Гойдалки-трансформери.
 • Стаціонарні гойдалки.

Розглянемо більш докладно кожен вид.

Підвісні гойдалки

Складаються з невеликого крісла, мотузок, троса або ланцюгів, за рахунок яких крісельце кріпиться до стелі.

Дуже прості, тому це найдешевший вид гойдалок. Їх можна розмістити на вулиці, якщо повісити на турнік або міцну гілку дерева. Підвісні гойдалки можна розташувати в невеликій квартирі (наприклад, в дверному отворі, досить вкрутити спеціальні анкерні болти з кільцями). Завдяки компактності і невеликим розмірам такі гойдалки легко перевозити в сумці з дому на дачу. Якщо гойдалка не потрібна, просто сховайте її в ящик.

Мінус такого виду гойдалок – їх неможливо переміщати, тому що вони зафіксовані в одному місці. Малюкові не завжди зручно сідати і злазити з гойдалки, розгойдуватися на ній теж не завжди зручно. Вам доведеться допомагати дитині сісти або злізти, а також розігнатися.

Підлогові гойдалки

Це різновид гойдалок, закріплених усередині спеціального каркаса. За рахунок цього вони мобільні, їх просто транспортувати, переносити з однієї кімнати в іншу. Якщо Ви готуєте вечерю на кухні і хочете постійно тримати дитину в полі зору, просто перенесіть гойдалку на кухню і посадіть малюка на неї. 

Зверніть увагу, що каркас найчастіше розбірний, тому качель можна відвести на дачу або в гості.

Вам не потрібно розраховувати міцність кріплення гойдалки, так як їх підвіси дуже міцні і витримають навіть дорослого.

Підлогові гойдалки часто продаються разом з гіркою або сходами, так що дитина отримує цілий розважальний центр.

Єдиний недолік підлогових гойдалок – вони займають велику площу, так що кімнати в квартирі повинні бути просторими. До недоліків також можна зарахувати складність збирання і розбирання каркаса. Природно, що ціна на підлогові гойдалки вище, ніж на підвісні, хоча навряд чи це недолік.

Гойдалки-трансформери

Використовуються для маленьких дітей і за формою нагадують люльку. У них є каркас, на який вішають сидіння. Розгойдування відбувається з маленькою амплітудою, так як велика може нашкодити малюкові і викликати у нього нудоту.

Це дуже легка конструкція, і будь-яка жінка зможе перенести її в іншу кімнату. Ще одна перевага – надійне кріплення для дитини, а також можливість регулювати положення і використовувати фіксатори для установки столика. Завдяки цьому Ви зможете використовувати гойдалку як стільчик для годування.

Останнім часом дуже популярні електронні гойдалки, які рухає електромотор. Він живиться від акумулятора і має декілька режимів швидкості. Також у гойдалки часто є музичний синтезатор.

Стаціонарні гойдалки

Їх використовують тільки на вулиці. Вони встановлюються на спеціальний фундамент або міцно фіксуються в землі.

Найчастіше такі гойдалки розташовані на дитячому майданчику, в дитячому саду, на подвір’ї приватного будинку, або на присадибній ділянці. Вони коштують дорожче, ніж всі інші види, так як більша частина елементів виготовлена з металу.

Монтаж трудомісткий: металевий каркас і підвіси зварюють, ніжки-основи бетонують. Не будь-який майданчик підійде для стаціонарних гойдалок, він повинен бути просторим і добре проглядатися. Так батьки зможуть бачити дітей здалеку, а діти не пораняться об розташовані поруч каруселі, лавки або паркан.

Навколо гойдалки має бути покриття з грунту або дерну. Не використовуйте бетон або асфальт, так як при падінні на них дитина отримає травму. Зате у стаціонарних гойдалок найбільша амплітуда коливань, на них набагато веселіше кататися.

Габарити

Розміри дитячих гойдалок відрізняються навіть всередині одного типу. В інтернет-магазині Тривіта Ви знайдете стаціонарні гойдалки декількох типорозмірів:

 • “Трапеція” ГД001 (1600х1650х2000 мм).
 • Гойдалка дитячий балансир (2640х350х450 мм).
 • “Трапеція подвійна” ГД002 (2850х1700х2000 мм).
 • “Класична” ГД003 (2280х1740х2055 мм).
 • “Дитинство” ГД004 (2280х1740х2055 мм).

Зверніть увагу, що висота більшості гойдалок (крім качалки) становить від 2000 мм до 2055 мм. При цьому, відстань від землі до сидіння гойдалки завжди перевищує 400 мм, це відповідає ДСТУ.

Загальні вимоги до дитячих гойдалок

Яку гойдалку б Ви не обрали, вони повинні відповідати цим критеріям:

 • Надійність. Конструкція повинна бути міцною, без слабких місць, які можуть зруйнуватися при високих і тривалих навантаженнях. У збірних гойдалок повинні бути спеціальні фіксатори, які не дозволяють їй швидко скластися.
 • Висота сидіння. Оптимальна відстань між сидінням і землею становить 40-60 см, не більше і не менше.
 • Безпека. Прослідкуйте, щоб на кріслі були підлокітники і спинка. Для дітей віком до 3-х років передбачений спеціальний поручень спереду, який не дозволяє маляті впасти з гойдалки вперед.
 • Екологічність. Для виготовлення гойдалки повинні використовуватися тільки гіпоалергенні матеріали, як деревина, метал, пластик. Елементи повинні бути покриті екологічною фарбою. Попросіть продавця показати Вам сертифікат якості.
 • Вага. При виборі виробу зверніть увагу на його максимальне навантаження. Особливо це стосується підвісних гойдалок. Якщо підвісна гойдалка занадто легка, дитина перекине її як тільки достатньо сильно розгойдається.
 • Підлогові гойдалки повинні надійно стояти, не підстрибувати і не нахилятися при розгойдуванні. У комплекті зазвичай йдуть підставки або фіксатори, що надають гойдалці ефект антиковзання.

Вибирайте гойдалку разом з дитиною, щоб вона визначила для себе найкрасивішу і зручну гойдалку.

Залишити коментар